Terapia rodzinna jest formą psychoterapii, która polega na założeniu, że rodzina tworzy system, w którym każdy z członków rodziny wzajemnie na siebie oddziałuje. Trudności jednej osoby wpływają na funkcjonowanie całego systemu. Wzajemne powiązania w systemie rodzinnym działają na zasadzie sprzężenia zwrotnego, co oznacza, że zmiana w jednej części systemu pociąga za sobą zmianę w innych jego częściach. W wyniku tego rozpatrywanie problemów jednego członka rodziny bez poznania funkcjonowania całego systemu, w niektórych przypadkach okazuje się niewystarczające.
Terapia rodzinna to cykl spotkań z rodziną lub w podzespołach rodzinnych, które prowadzi dwóch psychoterapeutów (2 razy w miesiącu)
Celem terapii rodzinnej najczęściej jest poprawa relacji panujących w rodzinie, wzmocnienie wzajemnego zrozumienia i szacunku członków rodziny, przejście przez naturalne kryzysy rozwojowe w rodzinie, poradzenie sobie z trudnymi doświadczeniami i traumami.
Jeżeli dostrzegasz, że Twoje dziecko ma problemy z odnalezieniem się wśród rówieśników, a nawiązywanie nowych znajomości i utrzymywanie relacji jest kłopotliwe, to warto poszukać wsparcia. Zajęcia treningu umiejętności społecznych powstały z myślą o dzieciach przejawiających trudności w kontaktach z rówieśnikami i osobami dorosłymi. Warsztaty znane są również pod nazwą metoda Goldsteina. Spotkania odbywają się w kilkuosobowych grupach. Taka forma współpracy pozwala trenowanie nowych umiejętności w bezpiecznej i kameralnej przestrzeni.
Na zajęciach Twoje dziecko:
Spotkania odbywają się co tydzień i trwają 1 h.
Koszt treningu wynosi 100 zł/h